• HABER DETAY

2022 AVRUPA’NIN KRAL VE KRALİÇE ADAYLARI SEÇİLDİ

2022 AVRUPA’NIN KRAL VE KRALİÇE ADAYLARI SEÇİLDİ

5. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışmasının Avrupa Elemeleri Duisburg Cay’la Cafe’nin katkılarıyla, Sinemanın Kral ve Kraliçesi Avrupa Temsilcisi Gülnaz Ajans Akademi sahibi Gülnaz Çalıkoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşti.

Pandemi kuralları nedeniyle, Türkiye‘den Juri üyeleri ve sanatçıların katılamadığı 5. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışmasının Avrupa Elemeleri Duisburg Cay‘la Cafe‘nin katkılarıyla gerçekleşmiştir. Juri Başkanlığını Gülnaz Ajans Akademi sahibi Gülnaz Çalıkoğlu yaparken, juride yönetmen yapımcı Ömer Pekyürek, ödüllü kuaför ve eğitmen Serkan Arancı, oyuncu Serap Yener‘in katılımlarıyla finalistler belirlendi.

ELEMELERE BÜYÜK İLGİ

Avrupa genelinden yoğun ilgi gören Sinemanın Kral ve Kraliçesi Avrupa Elemeleri’nde, genç yetenekler juri karşısında dereceye girebilmek için yeteneklerini sergilediler.

KADINLARDA 1. BELÇİKA’DAN

Kadınlarda, Elemeye Belçika’dan katılan 19 yaşında Üniversite Ekonomi Bölümü 1. Sınıf Öğrencisi İngillizce, Flamanca ve Fransızca 3 Dil bilen Sheral Soylu katılan adaylar arasında juri tarafından en çok oyu alarak 1. seçildi.

ERKEKLERDE 1. ALMANYA’DAN

Erkeklerde ise Yarışmaya Almanya’nın Düsseldorf kentinden katılan 24 yaşında Üniversite Ekonomi Bölümü mezunu Almanca ve İngilizce 2 Dil bilen Melik Bugaz seçildi.

Avrupa Elemelerinde 1. olan adaylar Mayıs ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek 5. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışmasının 14 Kadın ve 14 Erkek

Finalistlerinden olmayı başardılar.

 

Tarih: 22 - Şubat - 2022